todo

Ogestan

Žádné zbytečnosti

Doplňky stravy pro těhotné a kojící ženy obsahují často i látky, které ženy nepotřebují a které zbytečně zatěžují jejich organismus. Ženy totiž obvykle pestrou stravou pokryjí zvýšenou potřebu vitaminů přirozeně. Ogestan má optimální složení, díky kterému zajišťuje jen skutečně potřebné látky, a to v množství dostatečném pro období od plánování početí, celého těhotenství a doby kojení.

Jedna tobolka obsahuje % DDD/1 tobolka
Kyselina listová (folát) 400 µg 200 %
Vitamin D3 5 µg 100 %
Vitamin E 12 mg 100 %
Jód 150 µg 100 %
Omega-3 mastné kyseliny 214 mg *
    z toho DHA 200 mg *

%DDD = procento doporučené denní dávky

* - DDD nebyla stanovena

Kyselina listová (folát, vitamin B9) je nezbytná pro správný vývoj plodu, zejména jeho nervové soustavy. Nedostatek kyseliny listové může způsobit vážné rozštěpové vady. Protože mozek a mícha děťátka se vyvíjí již během prvního měsíce těhotenství, doporučuje se doplňovat kyselinu listovou již 1 měsíc před plánovaným otěhotněním.

Vitamin D3 pomáhá tělu přirozeně vstřebávat a vázat vápník. Je nezbytný pro udržení zdravých kostí a zubů matky a pro správný vývoj kostí miminka.  S užíváním vitaminu D je doporučeno začít již před těhotenstvím pro podporu reprodukce, dále pak pokračovat včetně období kojení.

Vitamin E napomáhá k ochraně buněk a tkání před tzv. volnými radikály. V doplňku stravy Ogestan působí také jako ochranný činitel před oxidačním poškozením omega-3 mastných kyselin.

Jód je nutný pro syntézu hormonů štítné žlázy a dále přispívá ke správné funkci nervového systému. Štítná žláza plodu se vyvíjí od 12. týdne těhotenství a proto je důležité, aby matka měla dostatek jódu už od počátku těhotenství. Dostatek jódu je nezbytný i v období plného kojení děťátka.

DHA je omega-3 nenasycená mastná kyselina, která je nepostradatelná pro lidský organismus. Dostatečné množství DHA je nezbytné pro správný vývoj mozku a zraku miminka.
 

Jak Ogestan užívat?

Užívejte 1 tobolku denně, nejlépe ráno před snídaní a zapijte sklenicí vody.
Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek není náhradou pestré stravy.
Velikost balení: 30 tablet

Kde Ogestan koupit?

Ogestan žádejte ve své oblíbené lékárně, nebo si jej objednejte přes internet.
Koupit